A 2019-es Nürburgringi 24 órás versenyen demonstrálta N sportmárkájának teljesítményét és hosszú távú üzembiztosságát a Hyundai Motor

• • Három Hyundai N modell vett részt sikeresen a 24 órás versenyen, igazolva, hogy a járművek tartósan képesek kimagasló teljesítményre
  • • A Hyundai i30 N TCR, a Veloster N TCR és az i30 Fastback N a 155 induló közül a 45., 94. illetve 97. helyen értek célba
  • • Az i30 N TCR a WTCR ötödik versenyén is megcsillogtatta motorsport-alkalmasságát: a résztvevő csapatok az első futamban győztek, míg a másodikban a harmadik helyen értek célba
  • • A Hyundai N márka dicsőségesen tért vissza gyökereihez az 'N hazatérés' koncepció égisze alatt megszervezett ’24 órás Hyundai N Experience’ ügyfélélmény rendezvényen

A Hyundai Motor nagyteljesítményű modellkínálatának minden tagját felvonultatta a Nürburgringi 24 órás autóversenyen. A Hyundai Motor 2016 óta idén negyedik alkalommal vesz részt a futamon, nagyteljesítményű N márkájával biztosítva helyét a vezető sportautó-gyártók között.

A németországi Nürburgban, június 22-23. között megrendezett Nürburgringi 24 órás futamon nagyteljesítményű típusainak teljes választékát felvonultatta, az i30 N TCR-től a Veloster N TCR-en át az i30 Fastback N-ig. A Nürburgring kíméletlen, 25 kilométeres körpályáját 73 kanyar tagolja; szűk szakaszok, gyakran változó szintkülönbség és éles fordulók nehezítik azt. A versenyen elért eredményt a 24 óra alatt megtett távolság alapján számolják ki, így a futam a versenyzők teljesítménye mellett kitartásukat is próbára teszi.

A két versenynap során a három Hyundai N gépkocsi látványosan demonstrálta a vállalat nagyteljesítményű járművek terén szerzett kompetenciáját.

A Veloster N TCR kategóriájában a második, összesítésben a 45. helyen zárta a futamot. Az i30 N TCR géposztályában harmadikként ért célba, összesítésben a 94. helyen végzett. A modell menetdinamikája ideálisnak bizonyult a nürburgringi körpályán, ahol maximálisan bizonyította hosszú távú megbízhatóságát a TCR osztályban.

Az i30 Fastback N a V2T kategóriában állt rajthoz, demonstrálva a Hyundai kategórián belüli fejlesztéseit. A modell az összesítésben a 97. helyen zárt a versenyt. A márka mindhárom típusa sikeresen teljesítette tehát a kíméletlen 24 órás versenyt, bizonyítva a Hyundai kimagasló motorsport-adottságait.

„A Nürburgringi 24 órás versenyen mutatott, kiemelkedő teljesítményével a Hyundai Motor bebizonyította, hogy kiváló sportautókat képes építeni.” – nyilatkozta Thomas Schemera, a Hyundai Motor Group termékrészlegért és az N almárkáért felelős alelnöke. „Szeretnénk, ha ügyfeleink az N márkán keresztül a mindennapokban közvetlenül átélhetnék ezt az élményt, osztozhatnának velünk a motorsport izgalmán.”

A Hyundai először 2016-ban vett részt a Nürburgringi 24 órás futamon; a Hyundai i30 2.0 Turbo fejlesztési prototípusa akkor a 90. helyen ért célba. Hogy egy év alatt mennyit fejlődött a Hyundai, jól mutatja, hogy 2017-ben a Hyundai i30 N már az 50. helyen végzett. Tavaly pedig két darab i30 N TCR állt rajthoz, és ért célba a 35., illetve 58. helyen, demonstrálva, hogy a Hyundai folyamatosan fejlődést mutat a nagyteljesítményű járművek szegmensében. A Hyundai Motor kiemelkedő 2019-es teljesítménye mindennél jobban bizonyítja a vezethetőség, a menetdinamika és a tartósság terén elért előrelépést, amit a vállalat közúti típusaiban is igyekszik kamatoztatni.

A Nürburgringi 24 órás verseny mellett a WTCR FIA Túraautó-Világkupa ötödik versenyhétvégéjén is helyt állt a Hyundai: a BRC csapatok futamgyőzelmet, valamint harmadik helyezést értek el a Nürburgringen.

Michelisz Norbert, a BRC Hyundai N Squadra Corse pilótája a pénteki első versenyen a mezőnyt uralva megszerezte idei első futamgyőzelmét. Augusto Farfus, a BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team pilótája pedig a szombati, második futamon a harmadik helyen végzett. Az ötödik fordulóban elért eredményekkel a BRC Hyundai N Squadra Corse és a BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team a csapatszintű bajnokság második, illetve negyedik helyén áll.

A Hyundai Motor nem csak a versenypályán emelte reflektorfénybe az N márkát, hanem a pálya szélén is, ahol exkluzív N Experience rendezvényen fogadta az N márka vendégeit. Az 'N hazatérése' tematikával megszervezett ’24 órás Hyundai N Experience’ rendezvénnyel a Hyundai azt ünnepelte, hogy az N márka visszatért gyökereihez: a márka ugyanis a Hyundai globális K+F központjáról (Namyang), valamint a Hyundai Motor európai tesztközpontjának otthont adó Nürburgringről kapta nevét. A rendezvény vendégei vezetéstechnikai oktatáson vehették részt számos Hyundai N típussal, helikopteres körutazást tehettek, bepillanthattak a színfalak mögé, valamint meghívást kaptak egy ünnepi grillvacsorára.